Univerzálny Baliaci Papier od LABELSK zo Slovenska

Univerzálny baliaci papier pre firmy a domácnosti z recyklovaných zdrojov je určený na balenie a ochranu produktov či plôch pred znečistením.

Baliaci papier z recyklovaných zdrojov má všestranné použitie a šetrí planétu

Podľa štatistík z roku 2022 sa podarilo recyklovať 71,4 percenta všetkého papiera a lepenky, ktoré boli spotrebované v Európe. Dobrou správou je aj to, že sa zvýšili množstvá papiera zbieraného na recykláciu. Cieľom Konfederácie európskeho papierenského priemyslu (CEPI) je dosiahnuť 76-percentnú mieru recyklácie. 

K tomuto úspechu prispievame niekoľko rokov aj my, pretože v našej ponuke nájdete baliaci papier z recyklovaných materiálov, ktorý disponuje univerzálnosťou. 

Univerzálny baliaci papier

Baliaci papier z recyklovaných zdrojov má univerzálne použitie 

Baliaci papier patrí celosvetovo k najobľúbenejším obalovým materiálom najmä kvôli všestrannosti. V jednej štúdii 7 z 10 spotrebiteľov uviedlo, že dizajn obalu ovplyvňuje, či si produkt kúpia. Navyše viac ako 60 percent respondentov bolo toho názoru, že papierové a kartónové obaly dodávajú produktu punc vysokej kvality či prémiovosti. 

Výsledky tohto prieskumu môžete využiť aj v rámci balenia produktov a balíkov v rôznych tvaroch a veľkostiach. Baliaci papier chráni produkty pri preprave a manipulácii. Hnedý baliaci papier z recyklovaných zdrojov s etiketou, alebo potlačou vášho loga pomôže zviditeľniť vašu značku. 

Náš univerzálny baliaci papier disponuje flexibilitou a univerzálnosťou, teda širokou škálou použitia. To znamená, že je určený na balenie tovaru a produktov v priemysle, firmách i predajniach s rozličným tovarom. Je možné použiť ho aj ako výplňový papier, ktorým sa vypĺňa voľné miesto v škatuli, čím produkt chráni pred poškodením. Navyše je cenovo výhodný. 

Ako už viete, je z recyklovateľného papiera, čiže po použití sa dá znovu recyklovať. Čiže jeho kúpou a používaním dávate svojim zákazníkom či obchodným partnerom najavo, že vám záleží na životnom prostredí. 

Ekologický baliaci papier ocenia aj remeselníci alebo domáci majstri, pretože vďaka svojej pevnosti a odolnosti sa dá použiť na zakrytie nábytku či podlahy pri natieračských a rekonštrukčných prácach

Okrem toho je jeho prednosťou nepriehľadnosť. To je praktické pri balení zásielok prepravovaných poštou alebo kuriérom. Samozrejme, hodí sa aj ako praktický pomocník do domácnosti nielen pri balení balíkov, ale poslúži aj ako vianočný baliaci papier i baliaci papier na darčeky pre vyznávačov minimalizmu. 

Avšak existuje ešte jeden dôvod, ktorý ocenia najmä podnikatelia. Baliaci papier je bežne dostupný v šírke 81 cm a dĺžke 25 alebo 50 metrov. Avšak my ho vieme vyrobiť na mieru a splniť aj špecifické požiadavky.My, ako firma, sme veľký konvertor papiera s dlhoročnými tradíciami. Baliaci a výplňový papier patrí medzi naše štandardy. Napriek tomu vieme našim zákazníkom ponúknuť aj niektoré varianty na mieru, podľa ich požiadaviek v každej jednej oblasti, nakoľko sme zákazková výroba,” vysvetľuje Michal Chrobák z oddelenia marketingu LABEL SK. 

Ekologický baliaci papier

Pre zákazníkov je čoraz dôležitejšia ekológia

Je potrebné zdôrazniť aj ekologický význam baliaceho papiera. Ak chceme, aby Zem slúžila ako kvalitné miesto pre život ďalším generáciám, je nevyhnutné začať konať okamžite. Každý z nás môže prispieť svojou troškou. Ekologický baliaci papier z našej produkcie je biologicky odbúrateľnejší ako iné materiály, napríklad plasty. 

Prečo sme sa rozhodli vyrábať vlastný ekologický baliaci papier? “Je to možnosť, ako prispieť na trh s tým, čo potrebujeme ako ľudia, aby sme vedeli materiál recyklovať a vedieť spotrebovať ďalej. Spracovaním papiera sa firma zaoberá už dlhšie roky. No predaj papiera na baliace a výplňové účely je bonus pre nás všetkých,” hovorí Michal Chrobák zo spoločnosti LABEL SK.

Podľa globálneho spotrebiteľského prieskumu z roku 2021, do ktorého sa zapojilo 12 000 účastníkov z 15 krajín sveta, spotrebitelia uviedli zmenu klímy ako svoju druhú najvážnejšiu globálnu obavu. Na prvom mieste boli choroby a zdravotné problémy. Ľuďom, a teda ani zákazníkom, nie je osud planéty ľahostajný. 

V ďalšom prieskume až 55 percent spotrebiteľov je toho názoru, že sú mimoriadne, alebo veľmi znepokojení tým, ako balenie produktov ovplyvňuje životné prostredie. Keďže je baliaci papier biologicky odbúrateľný, dá sa opakovane použiť a recyklovať, je skvelou voľbou aj pre vašu firmu či domácnosť. 

Baliaci papier z recyklovaných zdrojov si môžete objednať v našom obchode. Ak máte špecifické požiadavky, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám navrhneme riešenie na mieru.  

Zdroje: 

https://www.recycling-magazine.com/2022/09/09/paper-value-chain-reached-a-71-4-recycling-rate/
https://www.recyclingtoday.com/article/paper-board-recycling-europe-target-awards-eprc-cepi/
https://www.globenewswire.com/news-release/2018/05/04/1496881/0/en/New-Survey-Unveils-7-in-10-Consumers-Agree-Packaging-Design-Can-Influence-Purchasing-Decisions.html
https://fsc.org/en/newscentre/2021-global-consumer-research-reveals-escalating-concerns-about-climate-change-and
https://www.mckinsey.com/industries/paper-forest-products-and-packaging/our-insights/sustainability-in-packaging-inside-the-minds-of-us-consumers

Hugo

Autor článkov