Kartónové krabice a ich výhody

Kartónové krabice: aké sú ich výhody? 

Kartónové krabice sú univerzálne, pevné a odolné. Ak premýšľate nad tým, prečo baliť tovar práve do krabíc, prečítajte si, aké prinášajú benefity. 

Ak začínate podnikať, alebo sa chystáte uviesť na trh nový produktový rad, určite riešite aj to, do čoho zabaliť tovary pri transporte, skladovaní či manipulácii. Jedným z praktických, spoľahlivých i cenovo výhodných riešení sú kartónové krabice

Vyrábajú sa z vlnitej lepenky s rôznym počtom vrstiev. Čím viac vrstiev lepenky majú, tým sú kartónové krabice pevnejšie. Najčastejšie sa používajú obaly z 3-vrstvovej a 5-vrstvovej vlnitej lepenky

Kartónové krabice a ich výhody 

Kartónové krabice s vekom a najmä klopové krabice v rôznych rozmeroch majú výhody, ktorým dokáže konkurovať len máloktorý obalový materiál. Ak stále váhate nad tým, či sú tým pravým pre vaše podnikanie, prinášame vám súhrn najdôležitejších benefitov. Ktoré sú to?

Sú pevné a odolné 

Kartónové krabice do veľkoobchodu i maloobchodu disponujú pevnosťou a odolnosťou. Tá sa odvíja od vrstiev použitej vlnitej lepenky. Najpevnejšie krabice sa skladajú až zo 7-vrstvovej vlnitej lepenky. Vďaka nej je tovar dostatočne chránený pred poškodením pri manipulácii i preprave. 

Dajú sa opätovne použiť 

Výhodou kartónových krabíc je opätovné použitie. Zákazníkovi po doručení tovaru poslúžia ako kartónové krabice na sťahovanie či skladovanie vecí v domácnosti. Vo firme sa dajú používať opakovane na rôzne účely.

Nezaberajú veľa miesta 

Kartónové krabice sa dodávajú v rozloženom stave, čiže zaberajú minimum priestoru. Ak si pri balení tovaru vyberiete správnu veľkosť a využijete výplňový papier v praktickom balení, ktorý chráni tovar pred poškodením, šetríte miesto v sklade a čo je podstatné, produkty sa dostanú k zákazníkovi nepoškodené. 

Sú ľahké a jednoducho sa s nimi manipuluje

Napriek pevnosti a odolnosti sú hnedé kartónové krabice klopné ľahké. To znamená, že zamestnancom sa s nimi vďaka nízkej hmotnosti jednoducho a ľahko manipuluje. Prácu s nimi uľahčuje aj skutočnosť, že sa rýchlo skladajú i rozkladajú. Dajú sa uzatvoriť viacerými spôsobmi, napríklad lepiacou páskou. 

Majú výhodnú cenu

Kartónové krabice vo veľkoobchode i maloobchode sú obľúbené i kvôli cene. Nákupom vo veľkom môžete ušetriť nemalé množstvo finančných prostriedkov. V našom e-shope máte dopravu nad 200 eur zdarma

Sú ekologické 

Kartónové krabice patria k obalovým materiálom s najnižším negatívnym dopadom na životné prostredie. V porovnaní s inými materiálmi sa pri ich výrobe znižujú emisie i spotreba ropy až o 60 percent. 

Vlnitá lepenka je 100-percentne recyklovateľná a biologicky odbúrateľná. Používaním krabíc z vlnitej lepenky prispievate k minimalizácii tvorby odpadu. Za zmienku stojí aj to, že recyklovaný kartón nestráca svoje vlastnosti, teda pevnosť, odolnosť a trvanlivosť. 

Sú k dispozícii v rôznych rozmeroch a majú univerzálne použitie

Efektívne balenie tovaru sa nezaobíde bez toho, aby ste si zvolili kartónové krabice vo vhodnej veľkosti. V našom internetovom obchode máme k dispozícii obaly v rôznych rozmeroch, ktoré sú použiteľné aj na skupinové balenia, multibalenia a stohovanie na paletách. Samozrejme, poslúžia aj ako kartónové krabice na sťahovanie

Môžu sa využiť ako nástroj propagácie 

Pri rozhodovaní o tom, či budú kartónové krabice tým správnym obalom na prepravu tovaru, by ste mali vedieť, že sú výborným nástrojom propagácie. Teda prostredníctvom obalu môžete zvýšiť povedomie o svojej značke. 

Kartónové krabice zabalené v baliacom papieri zo Slovenska, na ktoré použijete samolepiace print etikety Emy do tlačiarne dajú zákazníkovi jasnú informáciu o tom, aké hodnoty má vaša firma.  

Kartónové krabice sú ideálnymi úložnými, obalovými aj transportnými obalmi

Možno ste si to doteraz až tak neuvedomovali, no na obale pri preprave záleží. Kartónové krabice pomáhajú chrániť produkty pred neopatrnou manipuláciou, aby sa k zákazníkovi dostali nepoškodené. Ľahko sa s nimi pracuje, čím prispievajú k zefektívneniu procesu balenia vo vašej firme. V neposlednom rade sú dôležitým nástrojom propagácie. 

V našej ponuke nájdete kartónové krabice z 3-vrstvovej a 5-vrstvovej lepenky v rôznych rozmeroch. Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte sa na nás obrátiť telefonicky, mailom alebo prostredníctvom kontaktného formulára

Hugo

Autor článkov